+48 604210336 razut@razut.pl

Razut Karol dobryniewski

Tłumaczenia Specjalistyczne
szukasz tłumaczakontakt ze mną
Translate

Tłumaczenie tekstów – co warto wiedzieć za nim wybierzesz moje usługi?

Tłumaczenia

Wykonuję tłumaczenia dokumentacji przetargowych, technicznych oraz prac naukowych. Posiadam długoletnie doświadczenie w wykonywaniu tłumaczeń technicznych z zakresu mechaniki, automatyki, motoryzacji i technologii obróbki metalu.

Freelancer

Atutem pracy jako tłumacz freelancer jest bezpośrednia współpraca z klientami. Zyskują na niej obie strony. Tego rodzaju kontakt ze zleceniodawcą umożliwia mi najwyższej jakości przekład z języka angielskiego na polski lub odwrotnie, a zamawiający zyskuje czas i pieniądze.

 

Co tłumaczę

Klienci powierzają mi zarówno tłumaczenia z branży IT, jak i teksty związane z nauką, przemysłem, motoryzacją, technologią oraz marketingiem. Wykonuję translację dokumentacji przetargowych, norm, patentów, dokumentacji medycznej oraz instrukcji obsługi. Podsumowując, wykonuję tłumaczenia Interdyscyplinarnych tekstów branżowych.

 

Jak tłumaczę

Tłumaczenie tekstów realizuję przy użyciu najnowocześniejszych narzędzi. Pracuję w programach CAT wspierających pracę tłumacza w zakresie spójności, efektywności i niezawodności. W swojej pracy wykorzystuję globalne system do zarządzania tłumaczeniami takie jako Memosource, Trados Studio, MemoQ i Across. Na życzenie klienta wykorzystuję w pracy neuronowe tłumaczenia maszynowe od takich dostawców jak: Amazon, Alibaba Cloud, Deepl, Google Cloud, Microsoft Translator, SDL, Yandex oraz wiele innych.

 

Usługi DTP – skład graficzny INDD i IDML

Realizuję tłumaczenie tekstów bezpośrednio w plikach InDesign. Usługę tą dedykuję klientom zainteresowanym publikacją treści przełożonych na język docelowy. Aplikacja Adobe InDesign jest bardzo przydatnym narzędziem do tworzenia ulotek, tekstów marketingowych oraz wielojęzycznych instrukcji obsługi i katalogów.

 

Tłumaczenie rysunków DWG i DXF

Realizuję tłumaczenie tekstów zlokalizowanych na rysunkach technicznych w formacie DWG i DXF. Przy użyciu specjalnego oprogramowania przetwarzam plik DWG na format tekstowy, który łatwo można przetłumaczyć w programie CAT. Procedura ta dobrze sprawdza się przy tłumaczeniu prostych, jak i bardzo złożonych rysunków utworzonych w programie AutoCad.

 

Czy jesteś gotowy?

Tłumaczenie tekstów – obsługa klientów biznesowych

Tłumaczenie stron internetowych

Wykonuję lokalizację stron internetowych w plikach html, bezpośrednio w WordPress i na frameworku Laravel. Dodatkowo dbam o prawidłowy dobór słów kluczowych i tytuł stron. Tłumaczenie SEO ma na celu poprawienie widoczności twojej strony w wynikach wyszukiwania. Z tego powodu warto wybrać moją ofertę, która ukierunkowana jest na zoptymalizowanie tłumaczenia pod kątem wyszukiwania.

 

Tłumaczenie dokumentów korporacyjnych

Realizuję tłumaczenia dokumentacji korporacyjnych i dokumentów sądowych. Wykonałem tłumaczenie tekstów dotyczących opisu polityki i procedur związanych ze szkoleniem personelu sieci sklepów Adidas. Wykonałem tłumaczenie strony internetowej banku HSBC, reklamy telewizyjnej COCA COLA, przepisy i receptury na koktajle BOLS Amsterdam i wiele innych.

 

Lokalizacja gier komputerowych

Specjalizuję się w tłumaczeniach gier komputerowych. Między innymi brałem udział przy tłumaczeniu tekstów do takich tytułów jak: MU legend, Vermintide, Wasteland, Dollhouse, Forge of Empires itp.

Więcej informacji

 

Tłumaczenie napisów do filmów

Tłumaczenie tekstów do filmów wykonuję w programie Subtitle Edit. W zależności od potrzeb klienta zapewniam transkrypcję, tłumaczenie napisów do filmów oraz nagranie ścieżki dźwiękowej z tłumaczeniem do filmu.

 

Tłumaczenie stron internetowych, marketing translation – Copywriter

Oferta zawsze dopasowana do potrzeb Klienta

Zajmuję się przekładem z języka angielskiego na polski oraz z polskiego na angielski. Posiadana wiedza i bogate doświadczenie pozwoliły mi na rozwój w tłumaczeniach wysokospecjalistycznych techniczno-inżynieryjnych, naukowych, a także tych wykorzystywanych w biznesie i marketingu.

Wiodące kategorie tłumaczeń

Techniczne
Tłumaczenia IT
Rysunki CAD
Rysunki CAD
Marketingowe
Tłumaczenie indd

Kontakt ze mną

Razut Tłumaczenia Techniczne Karol Dobryniewski

 

ul. 42 Pułku Piechoty 72 H lok. 19
15-181 Białystok

 

Telefon: +48 604210336

E-mail: razut@razut.pl