+48 604210336 razut@razut.pl

Tłumaczenia gier

Razut Karol Dobryniewski
Translate

Tłumaczenia gier

Z każdym rokiem branża gier zdobywa coraz większe znaczenie na rynku światowym. Obecnie niemalże każdy sięga po tę formę rozrywki. Nie jest więc dziwne, że na platformie Steam w 2018 roku pojawiło się aż 9050 nowych gier, kiedy w 2013 roku liczba ta wyniosła tylko 565. Nawet lepiej radzi sobie rynek gier mobilnych – 60% zysków w tej branży pochodzi właśnie z aplikacji zainstalowanych na smartfonach.

Niestety, większość tytułów wydawana jest w języku innym niż polski. Z tego powodu tłumacze gier są niezbędni, aby mogły one dosięgnąć graczy w naszym kraju – klienci w każdej branży są bardziej skłonni do zainteresowania się produktem, o którym mogą przeczytać w swoim ojczystym języku.

Do prawidłowego zrozumienia gry przez odbiorcę, oprócz samego przekładu tekstu, konieczna jest także lokalizacja treści, czyli dostosowanie jej pod względem kulturowym. Poddawane jej są takie elementy jak przedstawiony w grze świat fabularny, jej zaplecze techniczne (instrukcje, kod, pomoc online) oraz teksty marketingowe.

Nie jest to jednak zadanie łatwe. Dlatego kluczowe do tłumaczenia gier jest zatrudnianie specjalistów, posiadających nie tylko wiedzę językową, ale także dotyczącą przekładanego materiału oraz potrzeb grupy docelowej. Jeśli gra powstaje na podstawie filmu lub książki, konieczne jest zachowanie spójności pomiędzy różnymi wydaniami.

Kluczowe jest także zachowanie płynności rozgrywki. Jeśli gracz będzie zmuszony poświęcać czas na odszyfrowywanie niejasnych komunikatów, negatywnie wpłynie to na jego odbiór gry. Z tego powodu wybór tłumacza może zaważyć o recenzjach i sprzedaży gry.

Dzięki długiemu doświadczeniu w branży i zastosowaniu profesjonalnych narzędzi jestem w stanie zagwarantować najwyższą jakość wykonywanych tłumaczeń. Jestem w stanie przetłumaczyć teksty o różnym charakterze, od elementów fabuły, przez instrukcje oraz treści marketingowe. Do każdego projektu podchodzę indywidualnie, zwracając szczególną uwagę na lokalizację treści oraz spójność terminologii

więcej informacji

Czy jesteś gotowy?

Oferta zawsze dopasowana do potrzeb Klienta

Kontakt 

Razut Tłumaczenia Techniczne Karol Dobryniewski

ul. 42 Pułku Piechoty 72 H lok. 19
15-181 Białystok

Telefon: +48 604210336

E-mail: razut@razut.pl