+48 604210336 razut@razut.pl

Transkrypcje

Razut Karol Dobryniewski
Translate

Transkrypcje

Transkrypcja polega na słuchaniu nagrania i zapisywaniu go w postaci tekstowej. Wykonywana może być transkrypcja plików zarówno audio jak i wideo w wielu różnych formatach, na przykład mp3, mp4, wav, wma lub DVD.

Najczęściej tworzone są transkrypcje rozpraw sądowych, wywiadów, konferencji, wykładów, posiedzeń oraz podcastów. Ich wykonanie może być potrzebne do przetłumaczenia nagrania na inny język. Transkrypcje wykorzystywane są między innymi przez dziennikarzy, studentów, wykładowców, a także osoby chcące w ten sposób wzbogacić swoją stronę internetową i zwiększyć dzięki temu liczbę jej wyświetleń.

Najczęściej transkrypcje zawierają jedynie zapis wypowiedzi. Zależnie od życzeń klienta uwzględnione mogą zostać także inne mające znaczenie do zrozumienia kontekstu dźwięki, na przykład odkaszlnięcia, śmiech czy akcent.

Na cenę i czas realizacji zlecenia wpływają, na przykład, długość nagrania, jego tematyka, występowanie branżowego słownictwa, nazw własnych (nazwisk, nazw geograficznych) oraz jakość nagrania.

Istnieją programy umożliwiające automatyczne wykrywanie i zapis tekstu, technologia ta nie jest jednak jeszcze na tyle rozwinięta, by zastąpić transkrypcję wykonywaną przez człowieka. Często nie odróżniają one hałasu w tle od wypowiedzi, nie są także w stanie wyłapać i poprawić błędów językowych.

Moja oferta jest skierowana nie tylko do wykładowców, prawników czy klientów biznesowych, ale także do osób prywatnych, chcących na przykład utrwalić stare nagrania. Dzięki zastosowaniu specjalistycznego oprogramowania zapewniam rzetelność i bezbłędność wykonywanych transkrypcji. Gwarantuję również zachowanie pełnej poufności. Oferuję dodatkowo profesjonalne tłumaczenia transkrybowanego tekstu.

Napisy do filmów

Oprócz tego wykonuję napisy do filmów z kodami czasowymi w dowolnych formatach, a także dokonuję ich konwersji na format interesujący klienta. Napisy przekazuję w formatach srt, txt, vtt, a na życzenie klienta wklejam je na stałe do filmu.

Czy jesteś gotowy?

Oferta zawsze dopasowana do potrzeb Klienta

Kontakt 

Razut Tłumaczenia Techniczne Karol Dobryniewski

ul. 42 Pułku Piechoty 72 H lok. 19
15-181 Białystok

Telefon: +48 604210336

E-mail: razut@razut.pl